Vlasy.cz - informace o vlasech a jejich problémechvlasy.cz

Co ještě nevíte o vlasech

05.09.2006 00:00:00  |  Zajímavosti o vlasech |   0 komentářů

Proč vypadají mokré vlasy tmavší? Přečtěte si další zajímavé informace o vlasech, které jste možná do teď nevěděli.

Proč vypadají mokré vlasy tmavší než suché?

Může za to fyzika. Suché vlasy mají nerovnoměrný povrch, na kterém se dobře láme světlo. To se pak rozptyluje na všechny strany, proto vlasy vypadají bledší a světlejší. Voda však zaplní všechny nerovnosti v struktuře vlasů, světlo se láme mnohem komplikovaněji, a proto vypadají mokré vlasy tmavší.

Víte proč si nikdy nemusíme stříhat řasy?

vlasy-image Zhruba každých 100 dnů nám vypadne z horního víčka asi 150 až 200 řas. Ty nové dorostou v průběhu 10 měsíců. Řasy dosahují maximální délku zhruba 12 mm a poté vypadnou. Pravidelný sestřih by působil velmi tvrdě, nepravidelná délka je mnohem přirozenější a to je důvod proč řasy nepodléhají „módním“ sestřihům.

Na kterém kontinentu rostou vlasy nejrychleji?

Jednoznačně v Asii. Vlasy asijských národů rostou nejenom velmi rychle, ale mají také pevnou strukturu a jsou mnohem pružnější než vlasy Evropanů. Naopak nejpomaleji rostou vlasy černochům, jsou suché a často se třepí.

Proč se vlasy „točí“ doprava mnohem častěji než doleva?

Směr růstu vlasů je ovlivněn fungováním mozku. Tvrdí to němečtí neurologové, kteří potvrdili dosavadní domněnku, že vlasy stáčející se doleva se vyskytují pouze u leváků. Bonnští vědci si všimli, že se vlasy na temeni hlavy „točí“ doleva jen u velmi malého procenta populace. Domnívají se, že levotočivý směr ovlivňuje mozek stejně jako psaní levou rukou.

Jedinců se světlými vlasy a světlou pokožkou ubývá

Ano je to pravda. Může za to jednak míchání národů a jednak genetická predispozice. Genetické informace, které určují světlost vlasů, kůže či očí, se totiž dědí jako recesivní znaky. Naopak, genetická informace určující tmavší typ vlasů, pokožky atd. se předává jako dominantní. Pokud se oba geny potkají, vítězí ten dominantní.

Vše pro vlasy na www.zbozi-vlasy.cz

0/5 bodů (0 hlasování)

Tisknout článek

 

  1950

prodluzovani-vlasu-skoleni