Vlasy.cz - informace o vlasech a jejich problémechvlasy.cz

témata
kadeřnictvíankety

Máte kartáč Bio Ionic a jste s ním spokojen/a. Jestliže nemáte, uvažujete o jeho zakoupení?

7%
6%
5%
7%
75%

odkazy


STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

Zkrotit vlny? Nikdy! Správná péče pro vlnité a kudrnaté vlasy

02.11.2007 00:00:00  |  Vlnité, kudrnaté a rovné vlasy |   3 komentáře

My majitelky rovných vlasů nikdy nechápeme, proč se ženy s tak krásnými kudrlinkami neustále stěžují. Většinou s obdivem vzhlížíme k neposlušným vlnám konkurence a kroutíme hlavou, při jakékoliv snaze o narovnání vlasů. Vždyť přirozená krása vln fascinovala muže již od nepaměti! A co bychom dali za takový objem? Pravdou je, že s kudrnatými vlasy to není vůbec lehké. Přesto lze dosáhnout krásný efekt správnou péčí. Rozhodně však nečekejte, že vám poradíme jak zkrotit vaše kadeře. Naopak! Podpořte je, zdůrazněte, vždyť jsou opět IN!

zkrotit-vlny-nikdy-nahled Péče o vlnité a kudrnaté vlasy

Vlnité vlasy, pokud jsou krásné, dokážou být svůdné a elegantní, nebo ležérní a uvolněné. Vlny vyjadřují temperament, nezkrotnost a jsou výrazem naší osobnosti. Kudrnaté vlasy však bývají často křehké, suché na konečcích, lámou se a zacuchávají. Mají sklon ke krepatění a někdy vypadají jako po zásahu elektrickým proudem. Zkrátka takovéto vlasy často postrádají lesk i souměrný tvar.

Existuje mnoho přípravků, které dokážou kontrolovat jejich objem, avšak současně vlasy spíše narovnávají a zbavují je jejich kouzelných vln. Když toužíte po krásných souměrných vlnách či dokonce kudrlinkách, musíte jim dopřát zvláštní péči.

Pro pružné a pravidelné vlny

Mezi základní péči jednoznačně patří kvalitní šampony, které působí proti krepatění, uhlazují a zvyšují lesk vlasů. Další důležitou část představují kondicionéry. Vlnité a kudrnaté vlasy bývají pórovitější než vlasy rovné, a proto jsou choulostivější. Potřebují obzvláště jemnou a kvalitní péči s hydratačními a uhlazujícímí složkami. Aktuálně jsou „IN“ přípravky, které vytváří na vlasech jemný filtr a zvyšují jejich lesk. Přípravky by měli být lehké a jemné. Z času na čas se doporučuje použít něco silnějšího, třeba regenerační maska, olej nebo sprej. Pro kudrnaté vlasy se hodí i speciální séra, které se aplikují v průběhu dne. Na trhu je k dostání profesionální kosmetika a také kosmetika na bázi rostlinných olejů. Přírodní složky a regenerační proteiny využívá např. kosmetika Kléral Systém.

www.zbozi-vlasy.cz/vlnité vlasy

0/5 bodů (0 hlasování)

Tisknout článek

Komentáře

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

3 | Nikol | 07.02.2012 20:57:13

Dobrý den,jmenuji se Nikol a mám 15 roků,když jsem byla malá tak jsem měla velmi kudrnaté vlasy, ale kolem sedmého roku se mi narovnali a občas se mi objevila nějaká ta vlna a kolem 10 roku se mi začali opět kudrnatit a ted se mi znova rovnají. Tak bych se chtěla zeptat co to způsobuje? a co bych mohla udělat pro to ,aby mi zůstaly kudrnaté a nerovnali se mi :) moc děkuji

reagovat

2 | Redakce vlasy.cz | 31.01.2012 22:10:38

Afro vlasy

Dobrý den, Katko,

V období dospívání může dojít ke změně struktury vlasů následkem hormonálních změn. Dnešní moderní technologie nabízejí několik řešení, jak se s problémem kudrnatých vlasů afro stylu vypořádat. Rozhodně nejste jediná, kdo tento problém řeší. Důležité je ale uvědomit si křehkost vašich vlasů a podle toho se s nimi naučit zacházet.

Vhodná je silně regenerační péče, olejíčky a mléka, která se aplikují i během dne. Dodávají lesk a dobrý vzhled vlasům. Řešením může být i trvalé narovnání vlasů. Tuto proceduru provádějí ve vybraných kadeřnických salonech. Aplikace vydrží několik týdnů, poté je potřeba ji opakovat.

Dobrá kadeřnice Vám poradí s účesem a možnostmi. Doporučujeme obrátit se na studia, které nabízejí poradenství v oblasti stylingu. Seznam služeb a kadeřnictví najdete na http://www.vlasy.cz/kadernictvi/ .

reagovat

1 | katka | 28.01.2012 21:48:17

Jsem ta jedna z afrem >:( :( Což mě strašně moc se*e! Furt si říkám: Proč já, proč zrovna já, mám takové vlasy? Proč je nemá třeba nějaká moje spolužačka? Je těžké s takovýma vlasama žít! A to myslím naprosto vážně! :( Je mi 15. Je možné, že je to kvůli pubertě?? Já jsem jinak do svých 10–11 měla úplně rovné vlasy. Prosím odpovězte mi někdo:D e-mail: katerinka1379@seznam.cz

reagovat

 

prodluzovani-vlasu-akce

prodluzovani-vlasu-skoleni