Vlasy.cz - informace o vlasech a jejich problémechvlasy.cz

Zkrotit vlny? Nikdy! Správná péče pro vlnité a kudrnaté vlasy

02.11.2007 00:00:00  |  Vlnité, kudrnaté a rovné vlasy |   3 komentáře

My majitelky rovných vlasů nikdy nechápeme, proč se ženy s tak krásnými kudrlinkami neustále stěžují. Většinou s obdivem vzhlížíme k neposlušným vlnám konkurence a kroutíme hlavou, při jakékoliv snaze o narovnání vlasů. Vždyť přirozená krása vln fascinovala muže již od nepaměti! A co bychom dali za takový objem? Pravdou je, že s kudrnatými vlasy to není vůbec lehké. Přesto lze dosáhnout krásný efekt správnou péčí. Rozhodně však nečekejte, že vám poradíme jak zkrotit vaše kadeře. Naopak! Podpořte je, zdůrazněte, vždyť jsou opět IN!

zkrotit-vlny-nikdy-nahled Péče o vlnité a kudrnaté vlasy

Vlnité vlasy, pokud jsou krásné, dokážou být svůdné a elegantní, nebo ležérní a uvolněné. Vlny vyjadřují temperament, nezkrotnost a jsou výrazem naší osobnosti. Kudrnaté vlasy však bývají často křehké, suché na konečcích, lámou se a zacuchávají. Mají sklon ke krepatění a někdy vypadají jako po zásahu elektrickým proudem. Zkrátka takovéto vlasy často postrádají lesk i souměrný tvar.

Existuje mnoho přípravků, které dokážou kontrolovat jejich objem, avšak současně vlasy spíše narovnávají a zbavují je jejich kouzelných vln. Když toužíte po krásných souměrných vlnách či dokonce kudrlinkách, musíte jim dopřát zvláštní péči.

Pro pružné a pravidelné vlny

Mezi základní péči jednoznačně patří kvalitní šampony, které působí proti krepatění, uhlazují a zvyšují lesk vlasů. Další důležitou část představují kondicionéry. Vlnité a kudrnaté vlasy bývají pórovitější než vlasy rovné, a proto jsou choulostivější. Potřebují obzvláště jemnou a kvalitní péči s hydratačními a uhlazujícímí složkami. Aktuálně jsou „IN“ přípravky, které vytváří na vlasech jemný filtr a zvyšují jejich lesk. Přípravky by měli být lehké a jemné. Z času na čas se doporučuje použít něco silnějšího, třeba regenerační maska, olej nebo sprej. Pro kudrnaté vlasy se hodí i speciální séra, které se aplikují v průběhu dne. Na trhu je k dostání profesionální kosmetika a také kosmetika na bázi rostlinných olejů. Přírodní složky a regenerační proteiny využívá např. kosmetika Kléral Systém.

www.zbozi-vlasy.cz/vlnité vlasy

5/5 bodů (1 hlasování)

Tisknout článek

 

  1950

prodluzovani-vlasu-skoleni