Vlasy.cz - informace o vlasech a jejich problémechvlasy.cz

ŠÁTKY, TURBANY A CHEMOTERAPIE

ŠÁTKY, TURBANY A CHEMOTERAPIE

Diagnóza onkologického onemocnění představuje pro každého člověka velkou psychickou zátěž. Neméně stresující jsou i vedlejší nežádoucí příznaky chemoterapie, radioterapie i ozařování. Zpravidla to bývá nevolnost, slabost, pokles množství krvinek, ale i ztráta vlasů. Toto je v případě chemoterapie pouze přechodné a po ukončení léčby začínají vlasy opět růst. Nemocný se zpravidla snaží své onemocnění a následné léčení před svým okolím zatajit, proto se nemůže s tak očividnou zásadní změnou jako je ztráta vlasů smířit.

celý článek


Nedostatek železa a padání vlasů

Nedostatek železa a padání vlasů

Klinické studie zaměřené na zkoumání vztahu mezi padáním vlasů a obsahu železa v organizmu dospěly k několika zajímavým zjištěním. Například u žen, u kterých bylo pozorováno postupné řídnutí a slábnutí vlasů po celé hlavě (tzv. difúzní alopecie), byla paralelně zaznamenána i nízká hladina železa v krvi. Přestože nikdy nebylo prokázáno, že je hladina železa příčinou tohoto stavu, je zřejmé, že tu existuje velmi úzká souvislost.

celý článek


REDKEN uvádí přírodní oleje pro lesk a sílu vlasů

REDKEN uvádí přírodní oleje pro lesk a sílu vlasů

„Když ona tak proč ne já?“ Ptáte se sama sebe s tichou závistí, když potkáte neznámou ženu s krásnou bohatou hřívou, zatímco Vaše přesušené chmýří stáhnete raději do gumičky. Hledáte-li účinný prostředek proti matným a suchým vlasům, jenž umí zázračně opravovat poškozené vlasy, navracet sílu a hebkost, pak je třeba se zastavit a otočit zpět. Vraťte se tam, kde to všechno začalo, k tradici a dávným receptům našich předků. Již několik let lze pozorovat trend, kdy profesionální vlasová kosmetika využívá mocné síly přírodních ingrediencí. Na vlastnosti rostlinných olejů nebo přírodního keratinu sází přípravky, jejichž cílem je okamžitě viditelný výsledek. 

celý článek


GOLDWELL KERASILK KERATIN

GOLDWELL KERASILK KERATIN

Keratin je protein, který je hlavní součástí kůže, vlasů a nehtů. Keratinová léčba je proces, který nejen uzdravuje vlasy, ale zároveň uhladí vlnité a porézní vlasy a to až na několik měsíců. Nová technologie KERAshape NEOBSAHUJE FORMALDEHYD (je karcinogenní a způsobuje různé nepříznivé reakce – bolesti hlavy, alergické reakce na pokožce, rakovinu), tudíž se nejedná o klasický keratin. Keratin Kerasilk dodá Vašim vlasům opět zdravý vzhled, lesk a sílu. 

celý článek


Kerastase Elixir Ultime Beautifying Oil Cream - Novinka na trhu

Kerastase Elixir Ultime Beautifying Oil Cream - Novinka na trhu

Kérastase představuje další novinku, která doplňuje velmi úspěšnou řadu výrobků ELIXIR ULTIME. Jedné se o přípravek  Elixir Ultime Beautifying Oil Cream – první všestrannou zušlechťující péči obohacenou o dvě textury sloučené do jemného olejového krému z gardénie tahitské a extraktu granátového jablka.  Tento zkrášlující krém pro všechny typy vlasů má velmi jemnou krémovou konzistenci, která chrání vlas, ale nezatěžuje jej. Struktura a konzistence je ideální, ani mastná, ani těžká, může být použit v jakékoliv fázi péče o vlasy.

celý článek


Máte nano iontový kartáč?

Máte nano iontový kartáč?

Zajímavý příspěvek na téma nano-iontové kartáče, který nám poslala naše čtenářka, nás přiměl k zamyšlení nad touto problematikou. Často přejímáme odborné informace, bez toho aniž bychom se zamysleli nad tím, jak a proč tyto technické vymoženosti vlastně fungují. Postupem času jsme se smířili s tím, že vlastně netušíme, na jakém principu pracuje digitální kamera, tablet nebo mobilní telefon a další technické vymoženosti. Většina z nás má problémy se samotnou obsluhou těchto zařízení a už vůbec si nelámou hlavy s tím, proč tomu tak je.

celý článek


Diagnostika vlasů – klíč ke krásným a zdravým vlasům

Diagnostika vlasů – klíč ke krásným a zdravým vlasům

Snaha o dosažení vysněného účesu dává vlasům pořadně zabrat. Působení tepla fénů, vlasových žehliček a nejrůznější chemie se mnohdy podepíše na jejich kvalitě. Zejména je to barvení a odbarvování, které vlasy vysušuje a poškozuje a nemalou roli hraje i životní prostředí. Velmi často bývá s kvalitou vlasů spojován i stav vlasové pokožky. Postupem času jsme se od různých olejů, lektvarů, mastiček a vodiček dopracovali až ke kosmetice, která umí řešit mnohé potíže s vlasy a pokožkou.  

celý článek


Nová stylingová řada od Kerastase

24.09.2013  |  Kosmetika
Nová stylingová řada od Kerastase

Společnost Kérastase přichází na trh s horkou novinkou v oblasti stylingu. Jedná se rovnou o dvě řady produktů s označením BLUE PRADO a PURPLE  VISION. Tyto produkty jsou vyrobeny na bázi moderní technologie  mikronizovaných fixačních polymerů, které perfektně přilnou k vlasovému vláknu. Mikrofilm je v dokonalém souladu s vlasem, vlasy nezatěžuje a nelepí, ale tvaruje účes a zároveň umožňuje pohyb jednotlivých vlasů s dlouhodobým efektem. 

celý článek


Chemoterapie, ztráta vlasů a paruka

Chemoterapie, ztráta vlasů a paruka

Rok uplynul jako voda a preventivní prohlídka je už zase tady. Vše probíhá jako obvykle a při odchodu z ordinace si opět vyslechnu doplňující větu: „Zavolejte si za 14 dní na výsledky“. V klidu odcházím za svými denními povinnostmi nepřipouštěje si jakékoliv pochybnosti. Vždyť se přece cítím báječně. Avšak jaké je vystřízlivění, když slyšíte slova onkologa, která zní jasně a nelítostně: „Chemoterapie Vás bohužel nemine a raději se připravte na to, že do několika týdnů přijdete o vlasy“. 

celý článek


KERASTASE ELIXIR ULTIME - ÚSPĚCH POKRAČUJE

KERASTASE ELIXIR ULTIME - ÚSPĚCH POKRAČUJE

Značka Kérastase se stala průkopníkem technologie založené na blahodárných účincích vzácných přírodních olejů. Proto není divu, že nejprodávanější přípravek, kterým je ELIXIR ULTIME, obohatila o další dva produkty limitované edice pro barvené vlasy a poškozené vlasy. 

celý článek


 

  1950

prodluzovani-vlasu-skoleni