Novinky

Vypadávání vlasů následkem kortikoidů

Vypadávání vlasů

Dříve jsem míval velmi suché, ale husté vlasy. Jelikož mám atopický ekzem, bral jsem asi 4 roky TRIAMCIONOL v tabletách. Poslední 2 roky mi začaly padat vlasy. Teď po vysazení TRIAMCIONOLU mám vlasy hrozně mastné a dále padají. Chci se zeptat, jesti to souvisí z TRIMCIONOLEM (bral jsem 3 tablety denně) a jestli jde to padání pozastavit a nebo alespoň odstranit nadměrné maštění vlasů? PS: TRIAMCIONOL vysazen před rokem.

Odpověď:

Lék Triamcionol obsahuje kortikosteroidný hormon na lokální použití. Neodstraňuje příčinu, ale pouze důsledky podráždění či otoku. U léku nejsou popisovány nežádoucí účinky ve smyslu zvýšeného výpadu vlasů, avšak jeho vliv na pokožku je poměrně dobře popsán, takže nelze vyloučit ani vliv na padání vlasů. Doporučujeme navštívit odborného lékaře – dermatologa, který osobně posoudí charakter výpadu vlasů, příčinu a doporučí možnosti řešení problému.

V případě, že se budou opakovat potíže s pokožkou, je vhodné zkusit alternativní typ léčby. Je nutné, abyste se vyhnul potravinám s prozánětlivým účinkem a naopak soustředil se na příjem látek, které posilují imunitní funkce organizmu a působí hojivě.

Vlasy.cz

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


*

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, reklamě a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close